Znakomity poddany Bogu Serafin Kaszuba

Ktokolwiek z nas momentem natrafia na własnej drodze tyle przeszkód, że możemy się w nich zgubić. Często gubimy sami siebie, zapominamy kim jesteśmy, dostrzegamy wokół tak dużo trudnych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Akurat wtedy potrzebujemy kogoś, kto może nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu pokazuje nam, iż na końcu naszej drogi to wszystko nabierze znaczenia. Jeżeli chcemy dokładnie takiego natchnienia warto przybliżyć sobie żywot zacnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Ktoś o ogromnym sercu, sile, a przede wszystkim przeogromnej chęci wspomagania innych i zachęcenia modlitwą czy podniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego żywot jest naprawdę godny zobaczenia, by przypomnieć sobie, iż takie osoby naprawdę istnieli a my możemy się dzisiaj na nich wzorować.

Prawdziwa wiara

Czcigodny sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie imię pozostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, których osiągnął za życia. Dzięki niezachwianej wierze i ciągłej pomocy wiernym. Trudno jest nam uwierzyć w to, iż człowiek taki naprawdę chodził po tej ziemi, ktoś tak dokładnie oddany Bogu. Na www stronie oddanej jego osobie znajdziemy:

 • życiorys,
 • stwierdzenie ludzi, którzy mieli okazję go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa plus kazania,
 • myśli,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja powierzenia ofiary pieniężnej, ażeby osoba tego znakomitego sługi Bożego była szczególnie powszechna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy otarł się o śmierć, który był śledzony przez instytucje, skazany za rzeczy, których nie popełnił, skazany właśnie dlatego, że pragnął głosić słowo Boże. Szwędał się z miejsca na miejsce, tak aby w pewnym czasie zostać bezdomnym, przez wiele swoich ostatnich lat bycia nie miał określonego zameldowania. Szedł i wypowiadał słowo Boże oraz podnosił tych co cierpieli pomimo dużego własnego bólu, który miał na własnych barkach. Mimo tych wszystkich nieprzyjemności, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy pamiętają go jako osobę, od której biła wielka satysfakcja bycia. Ponadto był wyjątkowo ubogi, jednak wcale go to nie obchodziło. Spożywał wtedy co przekazali mu ludzie, jedyne pieniądze jakie posiadał wydawał na bilety autobusowe, ażeby jechać do różnych miast oraz promować swoją religię i wiarę w atrakcyjniejsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich czynów, był fakt, że biorac udzial w wielu wysiedleniach Polaków, za każdym razem mówil, że chociaż dwie osoby pozostały on będzie trzecią. Przenigdy nie opuścił nikogo kto mógłby wymagać oparcia duchowego. Obojętne było dla niego jaka konsekwencja może go przypaść, otarł się o śmierć wiele razy, mimo to nigdy się nie poddał. Nie interesowały go dobra materialne, nie przyciągało go to jak wygląda, nie potrzebował podobać się innym. Jedno co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, chciał ich zwoływać. Dzięki swojej ogromnej wierze dodawał otuchy Polakom, zapewniał w uznaniu, że to dobro zwycięży, bez znaczenia jak dużo zła jest dookoła, zło jest właśnie przejściowe.

Zacznij czynić dobro

Każdy bez znaczenia w jakiej sytuacji życiowej się znaleźliśmy, warto spojrzeć na stronę poświęcona czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowiem człowiek:

 • uczciwy,
 • o niezachwianej wierze,
 • całkowicie oddany Bogu,
 • ciągle wspierający innych.

Wszyscy na pewno się zgodzą, iż takich ludzi potrzebujemy wśród nas. Jednak czasami starczy pamięć o nich. Ułatwia to nam odzyskać nadzieje, wiarę i wytrzymałość. A co więcej powoduje to, że sami chcemy być doskonalszymi ludźmi.