Cudowny garaż

Teraz większość z was marzy o własnym garażu, w którym będziemy mieli sposobność trzymać własne auto. Inwestycja w garaż, to nie tylko komfort polegająca na tym, że w mroźne poranki nie musimy skrobać szyb, lub odśnieżać zalegającego na pojeździe śniegu. Garaż daje całkowicie większe sposobności, takie jak:

  • przechowywanie samochodu w garażu zapobiega jego narażaniu na czynniki atmosferyczne, a więc będzie chronione przed kaprysami aury i żaden niszczycielski grad nie uszkodzi naszego samochodu.
  • odizolowanie samochodu od promieni słonecznych powoduje, że lakier nie ulega zniszczeniu
    pewne czynności obsługowe w tego rodzaju garażu możemy przygotować sami.
  • A więc w rzeczy samej oszczędzamy kasę posiadając garaż. Przecież idealne, garażowane auto sprzedamy drożej niż takie stojące pod chmurką, a więc realnie pozostanie wam większa gotówka w kieszeni. Do tego gdy część czynności obsługowych i część drobnych napraw zrobimy samemu, tego rodzaju nasza kieszeń z gotówką rozciągnie się o wiele bardziej. Jednak by garaż był dobry należy wyposażyć go w okna, w jakich montujemy rolety. Bardzo ułatwiającym życie „wynalazkiem” są również bramy garażowe.

Garaż wpasowany w bryłę domu

To idealne rozwiązanie. Czasem tego rodzaju garaż mamy sposobność stosować jako taras. Jego dach służy za podłogę, a na ścianach domu montujemy markizy i posiadamy niekosztowny i prędko przygotowany taras. Trzeba tak zaplanować domek, aby pomieszczenia sąsiadujące z naszym „garażowym” tarasem miały okna wychodzące na tego rodzaju nasz taras. Oczywiście w takich oknach warto założyć żaluzje bądź popularne w ostatnim czasie plisy. Wachlarz możliwości jest ogromny i wiele zależy od naszej inwencji twórczej. Oczywiście nie trzeba wymyślać wszystkiego od podstaw.

Możemy przecież czerpać inspirację z gotowych projektów. Jako wzorzec może nam posłużyć jakiś już gotowy garaż. Więc jeśli ktoś planuje budowę domu, albo dobudowę garażu do już istniejącego domu, należy, żeby pojeździł trochę po różnych miastach i porozglądał się po posesjach. Kto wie, może przejeżdżając przez Szczecin lub Gdańsk, zobaczymy rozwiązanie, jakie nas zainspiruje.

Zobacz koniecznie: bramy garażowe Szczecin woj. zachodniopomorskie. Lider w produkcji plisów, rolet, żaluzji.