Czym jest taping?

Taping to nowoczesna metoda polegająca na naklejaniu na ciele specjalnych plastrów. Łączy ona ze sobą metody związane z chińską medycyną oraz ta europejską. Tak naprawdę metoda ta dobierana nie jest w stosunku do konkretnego przypadku choroby, lecz do potrzeb pacjenta. Zadaniem tapingu jest przede wszystkim łagodzenie bólu oraz wprawienie pacjenta w lepsze samopoczucie psychiczne a w efekcie także fizyczne.

Do terapii tego rodzaju wykorzystuj się specjalne plastry. Plastry tego rodzaju, nie mają negatywnego wpływu na układ krążenia podskórnego, dlatego też mogą być z powodzeniem noszone bez przerwy nawet przez kilka dni. Ból mięśni najczęściej powoduje ich dysfunkcja, dlatego też naklejenie specjalnego plastra powoduje przywrócenie ich równowagi. Warto jednak pamiętać, że plastrów tego rodzaju nie należy aplikować w miejsce występowaniu bólu, ale w miejscu w jakim występuje jego dysfunkcja. Dzięki tym wszystkim funkcjom, plastry tego typu mają nieograniczone możliwości zastosowania. Funkcje plastrów tego typu nie ograniczają się tylko do minimalizacji bólu.

Dzięki nim, można także zwiększyć przepływ limfy w całym organizmie. Metodę można z powodzeniem stosować zarówno u dzieci jak i do dorosłych.

Plastry kinesiotaping kupisz w sklepie: http://kinesio.com.pl/ – sprawdź.