Rytuał myśliwski

Myślistwo słynne jest nie wyłącznie z tego, iż jest zajęciem pielęgnowanym od bardzo dawna, tymczasem także świetne są zwyczaje i zwyczaj myśliwski, z którym styka się każdy, który ledwo wkracza w koło myśliwych. Na dodatek, iż myśliwi ustanawiają odrębną, zawężoną grupę ludzi, to dalej również w ich okręgu utworzyła się wyjątkowa, powtarzana z pokolenia na pokolenia kulturalna więź. Pragnąc pozostać myśliwym, przypadałoby się potrafić dwa w największym stopniu sławne i najważniejsze ceremoniały oraz jakie akcesoria myśliwskie stosuje się w myślistwie. Pierwszy obrządek, to przyrzeczenie, a po drugie, to chrzest myśliwski.

Łowiectwo, to kontynuacja tradycji, oderwanie się od zamętu ulic.

Myślistwo naprawdę przez długi okres czasu będzie znajdować się w naszej kulturze. Zakorzenione od pokoleń w naszej tradycji polowania będą przez cały czas weną artystów, a dla ludzi fortelem na ucieczkę od istnienia codziennego i zatopieniem się w głuszy natury. Teraz tradycja ta nadal jest kontynuowana, lecz tak dużo jak ma stronników, miłośników, tak co niemiara wywołuje dodatkowo niejasności, związanych z likwidowaniem zwierząt. Niemniej jednak myślistwa nie powinno się upraszczać aż tak wielce. Myślistwo, to nie tylko akcesoria myśliwskie i gonitwa za dziczyzną. To kontynuacja kilkusetletniej tradycji, oderwanie się od zgiełku ulic, zwykłego pędu.

Hobby do myślistwa i przyrody

Myślistwo przyciąga coraz to więcej osób. Motywów bodajże jest masa, począwszy od upodobania do pierwotnej przyrody, po chęć doznawania emocji w toku polowania oraz zmierzenia się z naturą. Nie każdy jednak, kto myśli o myślistwie, wie, jak na przykład myśliwym zostać. Cywilizacja myślistwa towarzyszy ludziom od stuleci. W oddalonych czasach była aczkolwiek czczona jedynie przez lepsze warstwy społeczne. Społeczne myślistwa były rozważane raczej jako spotkania towarzyskie plus część tradycji, aniżeli zaspokajanie potrzeb żywienia. Urządzanie takich polowań wiązało się z podporządkowaniem całego dnia niniejszemu przedsięwzięciu.