Wybieramy basen – wybieramy najlepszy basen

Pewnym jest, że jeśli postanowimy zakupić basen ogrodowy, mamy nadzieję, aby był on możliwie jak najlepszy. Co to jednak oznacza, że basen jest najlepszy? To nic innego jak dobranie jego cech i parametrów do ściśle określonych, specyficznych potrzeb klienta. Inny basen sprawdzi się w przypadku potrzeb i preferencji całej rodziny, a inny – jeśli chcielibyśmy zakupić basen tylko pod kątem naszych dzieci.

b

Biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe oraz ilości miejsca, jakie zdecydowaliśmy się przeznaczyć na taki basen, mamy do wyboru: basen dmuchany, basen rozporowy, baseny stelażowe. Baseny dmuchane są najkorzystniejszą finansowo opcją, ich powierzchnia może być zróżnicowana, natomiast zazwyczaj są one raczej niewielkie i nadają się bardziej do kąpieli dla dzieci, aniżeli do wspólnej zabawy całej rodziny.Jak można przypuszczać ten typ basenu jest pompowany. Basen rozporowy jest porównywalny w konstrukcji do basenu dmuchanego, z reguły baseny rozporowe są jednak większe od dmuchanych.

Ściany basenu rozporowego wypełnione są dmuchanym kołnierzem, a jego okrągły kształt tworzy sięjako efekt napierania wody na ścianki basenu. Jeśli chcemy regularnie korzystać z basenu rozporowego powinniśmy zainwestować trochę pieniędzy w dodatkowe akcesoria, takie jak np. filtr wody.Pomimo tego, że koszt samego basenu nie jest duży, ważne jest, aby przy kalkulacji pamiętać także o dodatkowych jego elementach. Basen stelażowy jest już innym typem basenu, nie ma w nim żadnych części dmuchanych, a jak jego nazwa wskazuje, rozstawiony jest na stelażu z nierdzewnych rurek. Jeśli zależy nam na innych, bardziej oryginalnych rozwiązaniach,dobrym pomysłem może się okazać wybór podgrzewanego jaccuzi, które uprzyjemni nam na pewno spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Biorąc pod uwagę powyższe sugestie i rady wybór basenu ogrodowego zależy najbardziej od specyficznych preferencji przyszłego użytkownika, dlatego przed jego zakupem warto zadać samemu sobie pytania o własne potrzeby w tym zakresie